Filtry samochodowe

Zastanawiasz się, jaki filtr do samochodu wybrać? Czytaj dalej…

Filtry samochodowe

W naszym sklepie internetowym AltiGroup znajdziesz szeroką ofertę filtrów samochodowych najwyższej jakości, które pozwolą Ci na regularną wymianę tych części w pojeździe, aby zapewnić mu prawidłowe działanie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Warto pamiętać, że każdy pojazd wyposażony jest w kilka rodzajów filtrów. Posiadają one różne przeznaczenie, jednak każdy jest bardzo ważny i dość szybko traci swoje właściwości. Dlatego tak istotne jest regularne sprawdzanie poziomu ich zużycia i regularna wymiana.

Filtr oleju silnikowego

Jest jednym z najważniejszych filtrów w Twoim aucie. Odpowiada za filtrowanie oleju silnikowego z zanieczyszczeń. Bez zastosowania filtra, wszystkie zanieczyszczenia oraz produkty spalania dostawałyby się do wnętrza silnika, powodując jego zużywanie.

Filtr powietrza

Kolejny istotny filtr w naszym pojeździe. Jest on umiejscowiony bezpośrednio koło jednostki napędowej, a jego rola to oczyszczanie powietrza, które następnie zostaje przekazane do komory napędowej. Im wyższe zanieczyszczenie powietrza w naszym otoczeniu, tym częściej należy go wymieniać.

Filtr paliwa

Rolą filtru paliwa jest oczyszczanie jednostki napędowej z różnego rodzaju zanieczyszczeń, kurzu oraz brudu, aby jego spalanie mogło przebiegać bez przeszkód.

Kiedy należy wymieniać filtry w samochodzie?

Warto zwracać uwagę na to, aby dokonywać wymiany filtrów w samochodzie co określoną liczbę kilometrów:

  • Filtr oleju – raz do roku lub co 10-15 tysięcy km,
  • Filtr powietrza – co 20-30 tysięcy km,
  • Filtr paliwa – w zależności od zanieczyszczenia powietrza, co 40-100 tysięcy km.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2