Kanistry na paliwo, lejki i pojemniki z zaworem

Metalowe i plastikowe kanistry na paliwo, lejki oraz pojemniki na wodę z zaworem.

Kanistry do przechowywania paliwa, lejki i pojemniki z zaworem na wodę

Często nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które przytrafiają nam się na trasie, także tych złych. Mimo iż kanistry oraz lejki do paliwa kojarzą nam się raczej negatywnie, warto mieć na uwadze, że jest to bardzo ważny element wyposażenia naszego auta. Kanistry i lejki do paliwa przydadzą się również w ogrodzie, np. do tankowania kosiarki. W naszym sklepie kupisz kanistry plastikowe i metalowe o pojemności 5l, 10l i 20l.

Jaki kanister i lejek do paliwa?

Jeżeli stoimy przed wyborem tych akcesoriów, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. Kupując odpowiedni kanister, musimy się zaopatrzyć również w lejek, który będzie do niego pasował.

Pamiętajmy, że benzyna jest substancją, która chętnie wchodzi w reakcję z materiałami, z którymi ma styczność. Może powodować to utratę właściwości, a tego z pewnością nie chcemy. Dlatego warto zaopatrzyć się w kanister i lejek wykonany z najlepszych materiałów. Szczególnie polecamy ofertę lejków metalowych, które zapewnią bezpieczeństwo podczas uzupełniania paliwa.

Jaki lejek do paliwa kupić?

Kupując lejek do paliwa, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech, które mają kluczowe znaczenie podczas korzystania z tego przyrządu. Na co zwrócić uwagę kupując lejek do paliwa?

  • Średnica rurki – jest to jedna z ważniejszych kwestii. Im mniejsza średnica rurki, tym wolniej płyn będzie spływał przez lejek. Jednocześnie nie możemy pozwolić sobie na zakup lejka o zbyt dużej średnicy, gdyż wiele baków ma wąski wlew.
  • Filtry i sitka – wiele modeli lejków na rynku posiada zamocowane lejki i sitka, które umożliwiają wyłapywanie brudu i pyłów, aby żadne zanieczyszczenia nie dostały się do baku.

Jaki kanister wybrać – metalowy czy plastikowy?

Metalowe kanistry są droższe w zakupie oraz ich waga jest zdecydowanie większa, w porównaniu do plastikowych kanistrów. Kanistry na benzynę wykonane z metalu zdecydowanie dłużej będą w stanie przechować nasze paliwo zachowując odpowiednie właściwości. Cechują się również znacznie większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli więc szukasz taniego sposobu na jednorazowe przewiezienie niewielkiej ilości paliwa, zalecamy sięgnąć po plastikowy kanister. W przypadku częstego przewożenia lub długotrwałego przechowywania benzyny lub oleju napędowego, zalecamy inwestycję w solidny kanister wykonany z metalu, który posłuży nam na długie lata i nie zawiedzie szczelnością. Markowy produkt jest gwarancją utrzymania odpowiednich parametrów paliwa przez długi okres czasu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13