Linki holownicze

Nie wiesz jaką linkę holowniczą wybrać? Czytaj więcej…

Linki holownicze

Niestety sytuacje, w których nasz samochód nie może odpalić, czasem się zdarzają. Wówczas jednym z największych problemów pozostaje koszt odholowania samochodu, który często bywa całkiem wysoki. Dlatego właśnie warto zakupić jedną z linek holowniczych w sklepie AltiGroup, aby być zawsze przygotowanym na sytuacje tego typu i nie dać im się zaskoczyć.

Jakie są linki holownicze?

Często oglądając dostępne w sklepach liny holownicze, nie wiemy, którą opcję wybrać. Na rynku dostępne są takie linki holownicze jak:

  • Lina pleciona – jest to najtańsze rozwiązanie. Wykonana jest ze skręconych włókien polipropylenowych. Niestety odznacza się najmniejszą trwałością spośród dostępnych opcji i dość szybko ulega zużyciu.
  • Lina elastyczna – dzięki zastosowanym materiałom podczas obciążenia ulega rozciągnięciu do kilkudziesięciu centymetrów. Pozwala to na zwiększenie jej odporności na zerwania.
  • Lina stalowa – najsztywniejsza spośród dostępnych propozycji, posiada również największą wytrzymałość, dlatego stosujemy ją przy okazji cięższych pojazdów.
  • Taśma holownicza – rodzaj liny wyposażonej w taśmę. Jest to jedna z najpopularniejszych opcji, dodatkowo dość wytrzymała. Zaletą taśmy holowniczej jest to, że zajmuje bardzo mało miejsca w samochodzie, więc zawsze możemy mieć ją przy sobie.

Jaką linę samochodową wybrać?

Poza materiałem, z którego lina jest wykonana, istotny jest jeszcze rodzaj zapięcia. Na rynku dostępne są liny wyposażone w tradycyjne haki samochodowe, które są dość mało wytrzymałe. Inną opcją mogą być liny samochodowe z szeklami, czyli rodzajem zapięcia odpornym na obciążenia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10