Pióra wycieraczek

Wycieraczki samochodowe do szyb wpływają na widoczność podczas prowadzenia pojazdu, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg

Zadaniem wycieraczek samochodowych jest przecieranie i oczyszczanie szyby

Na wstępie warto wspomnieć, że nasi Klienci często pytają o wycieraczki samochodowe na podłogę, mając tak naprawdę na myśli dywaniki samochodowe. Składają się one z gumy, która jest przymocowana na plastikowe lub metalowe ramię. W naszym internetowym sklepie motoryzacyjnym oferujemy prawie 260 modeli zamiennych piór wycieraczek, które można podzielić na trzy grupy. Potrzebujesz stojak lub wieszak na wycieraczki samochodowe? Skontaktuj się z nami! Hurtowe ilości wycieraczek oraz innych produktów przeznaczonych dla motoryzacji. Oferujemy również rzadziej wyszukiwane produkty, takie jak wycieraczki do samochodów ciężarowych, czy dedykowane wycieraczki do samochodów z przeciwbieżnym systemem pracy.

Klasyczne pióra wycieraczek z dociskiem przez metalowy stelaż to z reguły produkty najtańsze i najbardziej uniwersalne

Budowa takich wycieraczek to metalowy stelaż, który solidnie rozkłada siłę docisku gumy na szybę. Ich prostota powoduje, że są tanie i uniwersalne. Można je zastosować praktycznie we wszystkich modelach samochodów. Wystarczy się jedynie upewnić, czy nie będzie wymagany odpowiedni adapter. Dodatkowo należy podkreślić, że siła rozkłada się równomiernie, dzięki czemu wycieraczki bardzo dobrze pracują nawet w trudnych warunkach.

Wycieraczki płaskie (bananowe) posiadają nowoczesny i ergonomiczny kształt

Zespolona konstrukcja płaskich piór wycieraczek wykonana jest z elastycznych materiałów. Może to powodować słabszy docisk do szyby. Mogą być nieco droższe, niż stelażowe pióra wycieraczek. Polecamy wycieraczki samochodowe dedykowane do konkretnego modelu samochodu HQ Aero Dynamic Twinbox.

Hybrydowe wycieraczki samochodowe to produkty łączące ergonomiczny wygląd wycieraczek płaskich oraz stelaż tradycyjnych

Hybrydowe pióro wycieraczki gwarantuje doskonały docisk, nowoczesny wygląd oraz cichą i sprawną pracę. Dobór wycieraczek nie zależy jednak jedynie od ich rodzaju (tradycyjne, płaskie lub hybrydowe). Bardzo ważna jest długość piór wycieraczek, czyli ich rozmiar, który należy sprawdzić przed zakupem. Możemy to sprawdzić w katalogu, internecie lub po prostu mierząc długość obecnych wycieraczek. Droższe wycieraczki samochodowe wykonane są z lepszej mieszanki, która zmniejszając tarcie wydłuża ich żywotność. Ograniczamy w ten sposób ich częstą wymianę oraz podnosimy komfort jazdy dzięki ich cichej i sprawnej pracy. Aby je zamontować w swoim samochodzie czasami konieczne jest użycie adapterów. Sprawdź wycieraczki samochodowe Valeo, wycieraczki Alca oraz wycieraczki HQ Automotive.

Jak należy dbać o gumę piór wycieraczek samochodowych?

Niektórzy szukając patentu na wycieraczki pytają o specjalne pokrowce, nakładki lub ochraniacze na wycieraczki. Nie rekomendujemy stosowania takich wynalazków. Istotne jest, aby szyby oraz same gumeczki były utrzymywane w odpowiedniej czystości. Co zrobić, gdy wycieraczki trą o szybę? W przypadki wyeksploatowania gumki wystarczy wymienić pióro na nowe lub same wymienne gumeczki do wycieraczek.

Kiedy wymienić wycieraczki na nowe?

Tutaj nie ma reguły. Jeśli nasze pióra wycieraczek wydają piszczące dźwięki lub pozostawiają smugi na szybie należy je po prostu wymienić na nowe. Nie jest to duży koszt, a naprawdę przekłada się na bezpieczeństwo naszej podróży. Stosunkowo ciekawym rozwiązaniem będzie preparat hydrofobowy nazywany potocznie niewidzialną wycieraczką. Są to preparaty hydrofobowe, które pod pędem powietrza ułatwiają “zsuwanie” się kropel z przedniej szyby.

Jakie wycieraczki samochodowe na zimę?

Producenci wycieraczek samochodowych nie przewidują osobnych modeli na różne pory roku. Na zimę będą więc dokładnie takie same pióra jak na wiosnę, lato i jesień.

Wyświetlanie 1–36 z 201 wyników