Wycieraczki TIR BUS

Wycieraczki do samochodów ciężarowych i busów. Czytaj więcej…

Wycieraczki samochodowe TIR BUS

Zupełnie tak jak w przypadku samochodów osobowych, tak i w przypadku większych pojazdów regularna wymiana wycieraczek samochodowych jest niezbędna. Ich dobra kondycja wpływa na widoczność w naszym pojeździe, a także komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego właśnie warto regularnie je sprawdzać i wymieniać. W naszym sklepie AltiGroup możesz znaleźć szeroki wybór wycieraczek samochodowych do pojazdów typu TIR i nie tylko.

Jak zapewnić wycieraczkom dłuższą żywotność?

Jeżeli zastanawiasz się jak dbać o wycieraczki w Twoim pojeździe, powinieneś zastosować się do poniższych zasad:

  • Regularnie czyścić szybę, a także wloty wentylacyjne w celu pozbycia się zanieczyszczeń, które następnie są zbierane przez wycieraczki,
  • Używać dobrej jakości płynów do spryskiwaczy, które pozwolą dokładnie czyścić szybę samochodową,
  • Dobry wybór długości wycieraczek, aby przylegały prawidłowo do szyby pojazdu,
  • Ograniczenie jeżdżenia bezpośrednio za innymi pojazdami – powoduje to dostawanie się zanieczyszczeń spod kół innych aut bezpośrednio na szybę.

Co ile wymieniać wycieraczki samochodowe?

Przyjmuje się, że powinniśmy wymieniać wycieraczki samochodowe zarówno przed jak i po zimie. To właśnie miesiące zimowe są najtrudniejszym czasem dla piór wycieraczek, gdyż niskie temperatury sprawiają, że guma traci swoje właściwości. Wycieraczki powinniśmy wymieniać wtedy, kiedy na szybie zostają widoczne smugi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5