Układ smarowania

Zadbaj o układ smarowania w swoim aucie. Czytaj więcej…

Układ smarowania

W naszym sklepie internetowym AltiGroup znajdziesz ofertę części do układu smarowania. Jest to niezwykle istotny układ w każdym pojeździe, o którego prawidłowe działanie należy szczególnie dbać. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz samochód będzie pracował prawidłowo.

Układ smarowania – funkcje

Silniki spalinowe składają się z wielu elementów, których praca wywołuje tarcie. Z tego względu części silnika narażone są na zużycie i uszkodzenia. Sposobem na zniwelowanie tego zjawiska jest stosowanie dobrej jakości olejów silnikowych w układzie smarowania.

Jak działa układ smarowania?

Olej silnikowy jest zasysany za pomocą smoka. Następnie trafia on do filtra oleju, a dalej rozprowadzany jest do poszczególnych elementów silnika. Dzięki swojej strukturze tworzy on cienką warstwę ochronną, która zapobiega skutkom nadmiernego tarcia.

Co ile wymieniać olej silnikowy?

Wymiana oleju silnikowego powinna odbywać się zgodnie ze wskazaniami producenta naszego samochodu. Przyjmuje się, że optymalny okres jego wymiany następuje po około 10-15 tysięcy kilometrów.

Oleje silnikowe w AltiGroup

W naszym sklepie internetowym AltiGroup znajdziesz szeroką ofertę olejów silnikowych i części do układu smarowania, które zadbają o prawidłową pracę silnika Twojego pojazdu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14