TECHNICQLL Pasta hydrauliczna epoksydowa z utwardzaczem 100 g

24,66  brutto

 • łatwa w użyciu
 • tiksotropowa konsystencja
 • odporna na wodę i temperaturę
 • odporna na agresywne czynniki chemiczne

Na stanie

SKU: TE532 Kategorie: , ,

Opis

Epoksydowa pasta hydrauliczna to bardzo skuteczny produkt przeznaczony do usuwania wszelkiego rodzaju nieszczelności w pomieszczeniach wilgotnych, narażonych na częstą obecność wody i pary wodnej

Dwuskładnikowy tiksotropowy klej na bazie żywicy epoksydowej, utwardzacza, włókien szklanych i specjalnych środków sieciujących pod wpływem wilgoci. Charakteryzuje się najwyższą adhezją do prawie wszystkich materiałów twardych: metali, tworzyw sztucznych, szkła, kamienia, betonu itp.

Pasta Hydrauliczna przeznaczona jest do napraw uszkodzonych rurociągów, instalacji C.O., wod-kan itp. Pozwala na naprawę uszkodzenia bez czasochłonnej obróbki mechanicznej

 • wystarczy wymieszać i nanieść
 • nie ścieka z pionowych powierzchni
 • do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
 • do stosowania w przemyśle

Kolor: jasnoniebieski
Żywotność po wymieszaniu: 30 minut
Wstępne utwardzenie: 120 minut (w temp. 200C)
Całkowite utwardzenie: 24 godziny
Odporność na ciśnienie: 40 Atm
Zakres temperatur: -400C do 1000C

 

Sposób użycia

 1. Należy zlokalizować miejsce wycieku, a następnie zamknąć dopływ wody (w czasie klejenia woda nie może wypływać z nieszczelności ponieważ mogłaby wypłukać nie utwardzoną masę kleju).
 2. Powierzchnie przeznaczone do klejenia należy zszorstkować (np. papierem ściernym).
 3. Jeżeli elementy klejone wykonane są ze stali pokrytej cynkiem to w miejscu naprawy należy usunąć warstwę cynku.
 4. Powierzchnie silnie zabrudzone dokładnie odtłuścić alkaicznym środkiem czyszczącym np. Pasta do czyszczenia szyb kominkowych P-348.
 5. Dokładnie odtłuścić powierzchnie (użyć Zestaw Czyszczący P-102 lub Odtłuszczacz Techniczny P-959 ).
 6. Bardzo dokładnie wymieszać obydwa składniki aż do uzyskania jednolitego koloru (do mieszania można użyć np. płaskiego wkrętaka).
 7. Mieszanie pasty należy wykonać w dwóch etapach, używając jednorazowo połowy masy składników A+B. Jeżeli mamy wątpliwości czy proporcja składników jest odpowiednia to należy zawsze użyć mniejszej ilości utwardzacza (składnika B) w stosunku do żywicy (składnika A).
 8. Nanieść warstwę pasty zwracając uwagę, aby wpłynęła w szczeliny nieszczelności. Jeżeli jest to np. pęknięta rura to po nałożeniu pasty aby zwiększyć wytrzymałość należy owinąć miejsce nieszczelności siatką szklaną i pozostawić spoinę na około 30 minut do wstępnego zsieciowania kleju jednak tak, aby masa nie utwardziła się.
 9. Następnie wymieszać pozostałą ilość pasty i nałożyć drugą warstwę. Odczekać kilkanaście minut, aby pasta nie spływała z powierzchni i całość podgrzać dostępnym nośnikiem ciepła (np. suszarką do włosów) – wyższa temperatura znacznie skróci czas sieciowania i zwiększy wytrzymałość spoiny szczególnie podczas pracy w temperaturze np. około 80°C. Jeżeli stwierdzimy, że uszczelnienie jest już na tyle twarde, że nadaje się do obróbki mechanicznej (np. szlifowania) to uważamy naprawę za zakończoną.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „TECHNICQLL Pasta hydrauliczna epoksydowa z utwardzaczem 100 g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *