Polerowanie zmatowialych zzolknietych lamp samochodowych pasta do zebow hit czy kit test

Czym wyczyścić lampy w samochodzie? Polerowanie reflektorów domowym sposobem? Sprawdź!

Polerowanie lamp w samochodzie domowym sposobem

Jak wyczyścić zżółknięte i zmatowiałe lampy w aucie samemu? Sposobów czyszczenia reflektorów lamp oraz dedykowanych do tego preparatów jest mnóstwo. Począwszy od tanich past lekkościernych, po kompletne zestawy do regeneracji reflektorów.

Sprawdź również nasz test zestawu do regeneracji zmatowiałych reflektorów samochodowych.

Polerowanie reflektorów lamp pastą do zębów – HIT czy KIT?

Pasta do zębów to nic innego, jak substancja lekkościerna. Zawiera drobinki abrazyjne, których zadaniem jest delikatne ścieranie i polerowanie powierzchni naszych zębów. Oczywiście w niewielkim stopniu. Chociaż pasty lekkościerne dedykowane do lakieru zawierają inny skład, to często bazują na tych samych drobinkach ściernych co pasty do zębów. Dlatego, chociaż pasta do mycia zębów nie jest dedykowana do polerowania kloszy lamp w samochodzie, to dzięki zawartości drobinek o właściwościach lekko-ściernych powinna skutecznie usunąć przebarwienia i zmatowienia z plastikowego klosza reflektora.

Czy warto regenerować lampy w samochodzie pastą do zębów?

Pasty do zębów są zaprojektowane tak, aby ścierać zanieczyszczenia z powierzchni zębów. Dedykowane pasty polerskie do lakieru, plastiku czy nawet szkła posiadają drobinki innych ścierniw, dzięki czemu charakteryzują się innymi właściwościami ściernymi. Chociaż pasty do mycia zębów powinny skutecznie zregenerować lampy w samochodzie, rekomendujemy wykorzystanie dedykowanych preparatów, co pozwoli osiągnąć wyraźniejszy efekt. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu lamp po malowaniu, ich przezroczystość utrzyma się na dłużej.


Sprawdź markowe produkty do renowacji reflektorów w samochodzie: