Polerowanie lakierowanej powierzchni mebli usunie rysy i przywróci blask

Z tego artykułu dowiesz się:

Co łączy właścicieli samochodów i entuzjastów ładnych mebli? Z pozoru niby nic, jednak troska o lakierowane powierzchnie potrafi spędzać sen z powiek zarówno jednym, jak i drugim. Okazuje się, że wspólny jest też sposób radzenia sobie z rysami na powierzchniach. A jest to pasta polerska!

Pasta polerska – czym jest i do czego służy?

Pasty polerskie cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli samochodów. Trudno się dziwić. Kierowcy lubią, kiedy karoserie ich aut połyskują czy wręcz błyszczą. Wygląd auta ma naprawdę duże znaczenie. Tym bardziej, że lśniący lakier świadczy o tym, że właściciel dba o swój pojazd. Pasty polerskie służą przede wszystkim do usuwania rys oraz mikrorys z lakieru. Pewnych uszkodzeń pasta polerska wprawdzie nie usunie, jednak dzięki niej skutecznie zamaskujemy sporą część mankamentów auta. Po pastę sięgają chętnie ci, którzy sprzedają swój samochód i chcą jak najlepiej zaprezentować go przed klientem. Czasami jednak chcemy po prostu odmłodzić swój pojazd. Pasta polerska potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Czy przypadkiem nie jest podobnie z meblami?

Jak usunąć rysy powstałe na meblach?

Tak, niemal identyczny problem występuje w przypadku mebli. Zwłaszcza tych lakierowanych na wysoki połysk. Stają się one skądinąd coraz bardziej popularne. Chętnie sprowadzamy je do naszych domów, gdyż odznaczają się elegancją i rozświetlają przestrzeń, którą zajmują. Mimo tego, iż prezentują się bardzo nowocześnie, są bardzo podatne na zarysowania. Jeden ze sposobów to oczywiście profilaktyka. Rysy na meblach drewnianych mogą powstawać np. w wyniku nieprawidłowego ścierania kurzu. Właściwa końcówka odkurzacza – szczotka zbierająca kurz – pomoże bezpiecznie usunąć tego typu zabrudzenia. Ale co, gdy rysy już powstały? Mimo wszystko zacznijmy właśnie od starcia kurzu z powierzchni. Co dalej? Jeśli zdecydowaliśmy, czy skorzystamy z domowych sposobów (np. polerowanie drewna olejem z siemienia lnianego, wazeliną itp.) czy sięgniemy po profesjonalne środki typu korektor do mebli drewnianych bądź wspomniana pasta polerska, możemy zacząć działać. W kolejnych krokach warto postępować zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta kredki do mebli czy pasty polerskiej.

Pasta polerska – do jakich powierzchni?

Abstrahujemy tutaj od polerowania karoserii aut, ponieważ to temat rzeka. W przypadku mebli, pasta polerska do powierzchni lakierowanych sprawdzi się również przy polerowaniu powierzchni drewnianych. To ważne, gdyż nadal chętnie kupujemy drewniane meble do naszych mieszkań i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić. Jak już wspomnieliśmy, pasta polerska przyda się głównie posiadaczom mebli lakierowanych na wysoki połysk. Ponadto pamiętajmy, że meblom lakierowanym nie służy wysoka temperatura. Szczególnie narażone na uszkodzenia wydają się meble kuchenne. Podatne na rysy są także blaty laminowane. Również, jeśli posiadamy w domu białe meble pomocna może okazać się pasta polerska do mebli lakierowanych.

Inne sposoby polerowania mebli – czy rzeczywiście są skuteczne?
Stare meble oczekujace na renowacje. Lakierowanie i polerowanie mebli nada im ponowny blask
Istnieje całkiem sporo sposobów na usunięcie rys z mebli i niełatwo je zliczyć. Wachlarz domowych metod jest bardzo szeroki. Wazelina, roztwory z oliwy z oliwek, pocieranie orzechami, olej migdałowy i biały ocet, to zaledwie garść amatorskich pomysłów na renowację drewnianych mebli. Czy są jednak skuteczne? Trudno jednoznacznie stwierdzić cokolwiek o ich rzeczywistej skuteczności. Odradzamy również pocieranie powierzchni papierem ściernym zwłaszcza w przypadku bardziej wrażliwych powierzchni. Meble, podobnie jak samochody, mają swoją wartość i z pewnością nie warto na nich eksperymentować, a jeśli już to warto zacząć w niewidocznym miejscu. Dlatego też rekomendujemy sięgnięcie po profesjonalne środki przeznaczone do redukcji rys na powierzchni mebli. Mogą to być odpowiednio dobrane korektory czy kredki. Jednak jeśli myślimy o skutecznym środku, który sprawdzi się zarówno w przypadku małych rys na niewielkich powierzchniach, jak również większych uszkodzeń, sugerujemy sięgnięcie po profesjonalną pastę polerską. Na koniec oczywiście warto zabezpieczyć powierzchnię naszego mebla, na przykład za pomocą płynu do pielęgnacji mebli CLINEX Delos Shine.

Wypróbuj najskuteczniejszą pastę polerską wykorzystywaną w meblarstwie

20,18  brutto

Na stanie

Pasta polerska BRAYT One Step Premium 100 g

Pasta polerska do stosowania na wszystkich lakierach. BRAYT One Step Premium to bardzo skuteczny i wydajny środek do polerowania nowej generacji. Dzięki zawartości najwyższej jakości tlenków glinu zapewnia bardzo dobry efekt za pomocą jednoetapowego procesu. Polerowana powierzchnia nie rozgrzewa się nadmiernie, a po zakończonym procesie środek jest łatwy do czyszczenia.

  • Pasta polerska One Step Braytodpowiednia jest na stare, jak i nowe powierzchnie
  • Współpracuje ze wszystkimi aplikatorami (gąbki, mikrofibry, wełny)
  • Nie zawiera silikonu, ani wypełniaczy