Mycie samochodu na dwa wiadra zwalczy brud i nie uszkodzi lakieru samochodowego

Mycie samochodu na dwa wiadra zwalczy brud i pozwoli uniknąć zarysowania lakieru na naszym pojeździe

Jak dobrze umyć auto? Jak uniknąć zarysowań oraz innych uszkodzeń lakieru? Lepiej wybrać ręczne mycie samochodu czy udać się do myjni? Znamy odpowiedź!

Mycie samochodu na myjni

Przeważnie zależy nam na czasie. Stąd też, gdy tylko zamierzamy umyć samochód, udajemy się do myjni. Mycie samochodu na myjni to rzeczywiście spora oszczędność cennych minut. Nie musimy też zawracać sobie głowy doborem kosmetyków samochodowych. Wszystko jest na miejscu wliczone w cenę usługi.

Zastanówmy się jednak, czy to takie bezpieczne dla naszej karoserii. Jeszcze jakiś czas temu myjnie automatyczne cieszyły się ogromną popularnością wśród kierowców. Wystarczyło tylko umieścić pojazd na specjalnych rolkach, by po kilku(nastu) minutach otrzymać umyte auto. Czy jednak w pełni czyste? W praktyce okazało się, że niekoniecznie. Niejednokrotnie w przeróżnych zakamarkach pozostawały resztki zabrudzeń. W innych przypadkach dochodziło do zarysowania lakieru. Niekiedy nawet występowały uszkodzenia pojedynczych elementów auta.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okazały się myjnie bezdotykowe oraz myjnie ręczne. Wprawdzie samemu myciu należy poświęcić tutaj nieco więcej czasu, jednak w ostatecznym rozdaniu wybór okazuje się korzystny dla lakieru naszego pojazdu. I choć skorzystanie z myjni bezdotykowej nie gwarantuje wymycia auta w stu procentach, to zasiedziały brud możemy samodzielnie domyć przy pomocy szmatki bądź odpowiedniej szczotki. Najlepszy efekt osiągniemy jednak, polerując auto na myjni ręcznej. Możemy to zrobić samodzielnie bądź zlecić mycie pracującej na miejscu ekipie.

Mycie auta na dwa wiadra…

Poza myjniami istnieją jeszcze sprawdzone sposoby mycia samochodów ręcznie. Jak skutecznie umyć auto we własnym zakresie? Sprawdzoną metodą okazuje się właśnie mycie na dwa wiadra. To jeden z bezpieczniejszych sposobów, a przy tym też bardziej wydajny.

Na czym polega mycie pojazdu na dwa wiadra? Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, potrzebujemy dwóch wiader. Pierwsze będzie zawierać czystą wodę z nieznaczną domieszką szamponu do mycia auta, drugie przeznaczymy na wodę brudną. Pierwsze wiadro posłuży nam do nabierania wody, którą będziemy polerować nasze auto. Pamiętajmy, żeby zaczynać mycie od dachu, a następnie skierować się ku dołowi. W miarę możliwości warto unikać mycia samochodu w pełnym słońcu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnie wyglądających zacieków.

Jak już wspomnieliśmy, drugie wiadro należy przeznaczyć na spłukiwanie brudu bądź piasku. W tym wiadrze opłukiwać będziemy rękawicę bądź szmatkę, którą myjemy nasz pojazd. Producenci auto akcesoriów posiadają w swojej ofercie specjalne wiadra z separatorem brudu. Dzięki takiemu rozwiązaniu brud umieszczony zostaje na dnie wiadra i oddzielony od części, w której spłukujemy rękawicę. Dzięki temu drobinki piachu bądź innych zabrudzeń nie trafiają z powrotem na lakier samochodowy.

Jak dobrze umyć samochód?

Mycie na dwa wiadra to technika, która pozwala umyć samochód bez wyrządzania szkód warstwie lakieru. Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, jak duże szkody może wyrządzić niewprawne mycie auta bądź też wykorzystanie niewłaściwych akcesoriów czy kosmetyków. Odradzamy mycie samochodu zwłaszcza płynami do naczyń oraz innymi nie przeznaczonymi do mycia samochodów specyfikami. Kierowcy coraz częściej unikają gąbek, które gromadzą drobiny piachu oraz innych zabrudzeń, a które powodują powstawanie charakterystycznych zaokrąglonych zarysowań.

Jak zatem dobrze umyć auto? Dobra wiadomość jest taka, że nasze pojazdy możemy myć bezpiecznie oraz efektywnie zarówno w myjni, jak i samodzielnie. Ręczne mycie auta pozwala na wychwycenie drobnych zabrudzeń oraz potencjalnych źródeł korozji. Warto przed myciem zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do mycia.