problemy z uruchomieniem silnika porady

Przygotowaliśmy kompleksowy poradnik na temat problemów z uruchomieniem silnika. Sprawdź typowe objawy i porady eksperta!

Dlaczego samochód nie odpala? Najczęstsze problemy z rozruchem silnika

Awaria układu elektrycznego w samochodzie

Przyczyną mogą być np. poluzowane klemy na akumulatorze. Okazać się może również, że nasz akumulator się rozładował i konieczne będzie zapożyczenie energii z zewnątrz. Awaryjnie możemy odpalić samochód „na kable” od drugiego, sprawnego pojazdu. Często kierowcy taksówek chętnie pomogą uruchomić silnik z padniętym akumulatorem za pomocą kabli rozruchowych. Koszt takiego zabiegu najczęściej nie przekracza 50-ciu PLN. Czasami dochodzi również do zwarcia. Najczęściej w wyniku zalania komputera pokładowego, który w wielu modelach mieści się tuż pod rynienką odprowadzającą wodę z podszybia samochodu.

Samochód nie odpala. Co robić?!

W przypadku, jeśli mamy wykupiony pakiet assistance, ubezpieczyciel powinien zapewnić nam mobilny serwis.

Samochód nie odpala na zimnym silniku

Jeśli problemem jest ewidentnie siarczysty mróz, możemy skorzystać produktu wspomagającego rozruch silnika na mrozie Moto Start.

Czego NIE ROBIĆ z samochodem, kiedy silnik chce zapalić?

W starszych modelach samochodów i motocykli dosyć popularnym sposobem było odpalanie auta na pych lub hol. Taka próba może jednak nieść za sobą katastrofalne skutki przeskoczenia rozrządu. Jakie mogą być konsekwencje? Pęknięcie wału korbowego czy zderzenie tłoków z zaworami silnika. Zdecydowanie odradzamy więc uruchamianie silnika na popych.


Te produkty mogą okazać się przydatne, kiedy silnik nie odpala