LAMPY1

Jak skutecznie oraz w prosty sposób zregenerować zmatowiałe reflektory samochodzie?

Zmatowiałe reflektory w samochodzie

Problem dotyka zwłaszcza starszych pojazdów, które były długoterminowo wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Szkodliwe promieniowanie słoneczne UV powoduje matowienie plastikowych kloszy lamp w samochodzie. Jak temu zaradzić? Polerowanie lamp w samochodzie sposobem na przywrócenie blasku kloszy reflektorów.

Czym i jak polerować lampy?

Z pomocą przychodzą specjalne produkty do polerowania. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór kompletnego zestawu do renowacji zmatowiałych reflektorów.

Test produktu: Zestaw do regeneracji lamp samochodowych Color Matic Motip Dupli

Przeprowadziliśmy test, aby sprawdzić czy produkt spełnia swoje zadanie i poradzi sobie ze zmatowiałym kloszem. Zestaw do regeneracji lamp samochodowych Motip ColorMatic to innowacyjny produkt, który skutecznie oczyści, zregeneruje i zabezpieczy reflektory samochodowe. Jest wyjątkowo łatwy w użytku. Do jego wykorzystania nie są potrzebne specjalistyczne umiejętność. W skład zestawu wchodzą:

  1. Preparat do czyszczenia plastiku Plastic Cleaner Motip ColorMatic,
  2. Podkład do plastiku Plastic Primer Motip ColorMatic,
  3. Lakier bezbarwny 2K z utwardzaczem Clear Coat Motip ColorMatic.

Jak polerować lampy w samochodzie?

  1. Na początku należy zabezpieczyć elementy karoserii otaczające reflektor. Posługujemy się folią ochronną lub gazetami.
  2. Zacznij od dokładnego wyszlifowania klosza papierem wodnym typu P800. Szlifujemy na mokro, posługując się wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Nie przejmuj się tym, że reflektor zmatowiał. Po aplikacji lakieru bezbarwnego przejrzystość powróci.
  3. Następnie użyj mikrofibry w celu pozbycia się wody powstałej podczas szlifowania.
  4. Kolejnym krokiem będzie oczyszczenie lampy za pomocą środka do czyszczenia i odtłuszczania plastiku Motip ColorMark Plastic Cleaner.
  5. Na tak przygotowaną powierzchnię należy zaaplikować cienkimi warstwami podkład do plastiku Motip ColorMark Primer. Po rozprowadzeniu pozostawiamy do wyschnięcia na około 10 minut w temperaturze 20°C.
  6. Teraz aktywuj drugi składnik lakieru bezbarwnego Motip ColorMark 2K Clear Coat przez wyjęcie pierścienia znajdującego się wewnątrz kapy ochronnej. Następnie należy włożyć go do szpilki i palcem pociągnąć za zawleczkę obracając o 360 stopni. Po tych czynnościach wstrząśnij energicznie puszką. Teraz lakier jest gotowy do użycia.
  7. Lakier bezbarwny 2K możesz nałożyć przy użyciu pistoletu lub ręcznie. Ważne jest żeby podczas jego używania stosować półmaskę przeciwpyłową z zaworem, która zabezpieczy układ oddechowy przed szkodliwym działaniem areozolów. W celu uzyskania jak największego połysku należy nanieść dwie warstwy lakieru bezbarwnego 2K. Po około 10 min powierzchnia powinna być pyłosucha, natomiast po 8 godzinach całkiem sucha.

Czy lampy samochodowe po renowacji wyglądają jak z salonu?

Po tym procesie reflektory Twojego auta będą wyglądać jak nowe. Odzyskają pierwotną przezroczystość oraz wysoki połysk. Dzięki specjalnym właściwościom zostaną także dodatkowo zabezpieczone na działanie promieni UV. Zestaw można także stosować na światła tylne. Poniżej przedstawiamy regeneracje reflektora, wykonaną przez nas z wykorzystaniem zestawu do regeneracji lamp samochodowych Motip:

Reflektor przed regeneracją (zmatowiały)
Reflektor przed regeneracją (zmatowiały)
Reflektor po regeneracji (przezroczysty)
Reflektor po regeneracji (przezroczysty)

Jakie zestawy do regeneracji reflektorów samochodowych znajdziesz w naszym internetowym sklepie motoryzacyjnym?