CASTROL

Castrol, czyli brytyjski producent olejów silnikowych i smarów samochodowych.

Castrol to największy na świecie producent smarów, olejów silnikowych i innych środków chemicznych służących do konserwacji głownie pojazdów samochodowych, który swoją główną siedzibę posiada w Wielkiej Brytanii. Aktualnie produkty pod szyldem Castrol możemy znaleźć w ponad 45 krajach, w tym i w Polsce.

Czytaj dalej...

Oleje silnikowe sprzedawane pod marką Castrol możemy podzielić w następujący sposób:

  • wg typu, czyli na syntetyczne, półsyntetyczne i konwencjonalne;
  • wg linii, czyli na Edge, który dzięki wykorzystaniu technologii Fluid TITANIUM zmienia swoje właściwości niwelując tarcie poprawiając moc silnika; Magnetic, który przylega do metalowych części chroniąc je; GTX który gwarantuje wysoką wydajność silnika w praktycznie wszystkich warunkach jazdy, jednocześnie chroniąc silnik przed szkodliwymi osadami i szlamami;
  • wg lepkości, czyli na: W5-30W5-40W10-40.

Zobacz, który olej silnikowy będzie najlepiej pasował do twojego auta klikając tutaj, aby zostać przekierowany na oficjalną stronę.

Castrol oferuje bogatą gammę środków smarnych nadających się do zastosowań zarówno domowych, jak i tych komercyjnych i przemysłowych. Smary są kompatybilne z samochodami z silnikami Diesla, benzynowymi  oraz z motocyklami z silnikami dwu- i czterosuwowymi. Dodatkowo w ofercie można znaleźć oleje do przekładni (ręcznych i automatycznych), płyny chłodzące, płyny hamulcowe, środki czyszczące i konserwujące. Dodatkowo Castrol produkuje wyroby przeznaczone dla maszyn rolniczych, jednostek pływających, zakładów i przemysłu.

Wszystkie produkty sprzedawane przez Castrol widnieją w międzynarodowym rejestrze substancji chemicznych oraz spełniają normy krajów, w których są one sprzedawane.

Firma posiada wieloletnie doświadczenie – swój pierwszy produkt wypuściła już 110 lat temu. Od tego czasu Castrol nieustannie doskonali swoją ofertę dzięki tzw. co-engineeringu, czyli współpracy z konkretnym producentem, by spersonalizować swoje wyroby w celu zmaksymalizowania osiągów. Aktualnie firma współdziała z takimi koncernami, jak VW, Toyota, Ford i Volvo, a swoje instytuty badawcze posiada między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii i Chinach.

Wyświetlanie 1–40 z 57 wyników