TECHNICQLL

Marka słynie głównie z klejów, które przeznaczone są do naprawiania wszelkiego typu awarii w domu, pracy, ogrodzie, ale także samochodach. Czytaj dalej...

Kleje Technicqll są produkowane zarówno do użytku specjalistycznego, przemysłowego jak i przeznaczone do użytku domowego

Polska marka Technicqll (często błędnie nazywana Technicoll) produkuje wyroby chemiczne dedykowane szeroko pojętemu majsterkowaniu. Posiadające normy ISO 9001 i ISO 14001 produkty Technicqll stanowią niezbędnik każdego majsterkowicza, ale także świetne zabezpieczenie w przypadku niespodziewanych awarii. W ofercie marki znajdziemy nie tylko kleje, które pomogą nam z drobnymi usterkami, ale także produkty specjalistyczne dostosowane do tego, aby ratować nas w kryzysowych sytuacjach takie jak Technicqll klej termiczny (odporny nawet na 1200 st. Celsjusza), kleje o dużej udarności uderzenia, klej anaerobowy.
Technicqll to producent produktów przeznaczonych dla majsterkowiczów oraz fachowców w dziedzinie motoryzacji, budownictwa, a także przemysłu.
Oferta zawiera kleje, kity, silikony, smary oraz taśmy, czyli produkty, których zadaniem jest spajanie i uszczelnianie różnego rodzaju elementów. Stosowane najczęściej podczas drobnych awarii. Cechuje je długi czas działania poprzez trwałe łączenie komponentów.

Preparaty uszczelniające i wypełniające luzy pomiędzy powierzchniami to oferowany przez markę Technicqll kity. Jest to pewien rodzaj gęstej plastycznej masy, która pod wpływem działania czasu twardnieje łącząc komponenty lub wypełniając szczeliny. Ze względu na przeznaczenie w ofercie naszego sklepu motoryzacyjnego znajdują się:

 • TECHNICQLL Kit uniwersalny epoksydowy,
 • TECHNICQLL Kit motoryzacyjny,
 • TECHNICQLL Kit metalowy,
 • TECHNICQLL Kit hydrauliczny,
 • TECHNICQLL Kit gospodarczy.

Dla wszystkich klientów szukających rozwiązania do swojego samochodu wychodzimy z propozycją specjalnie przystosowanego do tego zadania kitu motoryzacyjnego, który można stosować bez demontażu części – przy awaryjnych naprawach. Tego rodzaju kit jest odporny na działanie skrajnie wysokiej, jak również niskiej temperatury.
Producent Technicqll przedstawia szeroką ofertę klejów przeznaczonych do różnych powierzchni
Pierwszym rodzajem jest klej do luster i szkła, który jest bardzo trwałym produktem zarówno przy łączeniu powierzchni szklanych z materiałami trwałymi jak również elastycznymi.
Do metali oferowana jest osobna podgrupa, czyli kleje anaerobowe. Metal w tym przypadku pełni rolę katalizatora. Produkt dostępny jest w kilku wersjach o różnej sile spajania: niskiej, średniej lub dużej. W zależności od przeznaczenia warto również zwrócić uwagę na lekkość kleju, która może być niska lub wysoka. Łatwe w użyciu, znajdują zastosowanie m.in. do zabezpieczeń śrub oraz nakrętek.
Trudne powierzchnie do sklejenia jak polietylen, polipropylen oraz teflon można połączyć z innymi materiałami poprzez specjalny Klej do PP, PE i PTFE.

Grupę klejów rozpuszczalnikowych tworzą oprócz podstawowego, jakim jest uniwersalny gospodarczy również m.in. klej kauczukowy do gumy, klej do butów, klej do gąbek i styropianu, klej do tkanin, klej kontaktowy, klej do miękkiego PVC, czyli elastycznych tworzyw sztucznych, a także klej do twardych plastików.
Technicqll oferuje również szeroką ofertę klejów dwuskładnikowych, czyli epoxydowych – te produkty są bardzo trwałe oraz odporne na warunki zewnętrzne
Utwardzanie masy epoksydowej wiąże się jednak z czasem, w którym musi ona wyschnąć. Tego typu klej, w zależności od rodzaju można stosować do różnych gatunków materiałów. Wyroby, które cechuje bardzo szybkie działanie to kleje sekundowe o konsystencji żelu. Natomiast takie, które mają szybki chwyt, czyli niemalże bezpośrednio po przyłożeniu spajają ze sobą różnego rodzaju elementy to kleje montażowe (tu rozróżniamy klej montażowy neoprenowy oraz klej montażowy dyspresyjny). Stosowane w nagłych sytuacjach do różnych materiałów i powierzchni wówczas.
Połączenie, które jest również uszczelnieniem można uzyskać dzięki zastosowaniu silikonów
Producent Technicqll w swojej ofercie posiada silikon uniwersalny, który można stosować do różnego rodzaju powierzchni zarówno w gospodarstwie domowym jak również w samochodzie. Dostępny w wersji bezbarwnej, białej, czarnej, szarej oraz brązowej. W kategorii silikonów dostępny jest również silikon sanitarny o zwiększonej wytrzymałości na działanie pleśni, grzybów oraz wilgoci. Najczęściej wykorzystywane jest on w kuchni oraz łazience przy umywalkach, kabinach prysznicowych itp. Dostępne są one tylko w wersji bezbarwnej lub białej. Najczęściej wybieranym wyrobem tej grupy przez właścicieli samochodów jest silikon wysokotemperaturowy, który dzięki swoim właściwościom stosowany jest do uszczelniania elementów silnika, skrzyń biegów, pomp oraz filtrów. W zależności od potrzeb, silikony dostępne w naszej hurtowi są w różnych pojemnościach.

Środki smarne Technicqll zmniejszają tarcie równocześnie chroniąc przed zapiekaniem, a dodatkowo uszczelniają posmarowane powierzchnie

Dodatkowym atutem jest fakt, że zabezpieczają przed korozją. W zależności od przeznaczenia przedstawiamy smary:

 • smar molibdenowy – stosowany w połączeniach gwintowych i śrubowych, idealny do pracy pod obciążeniem,
 • smar silikonowy – do gumy, tworzyw sztucznych oraz metali kolorowych,
 • smar wazelinowy - do metali – chroni przed korozją.
 • Przy czynnościach związanych z naprawami motoryzacyjnymi można wykorzystać specjalny smar do łożysk, smar do przegubów, tłoczków hamulcowych oraz smar grafitowy stosowanego m.in. do smarowania resorów samochodowych. Do połączeń gwintowych można zastosować smar miedziany.

Równie często wybieranym środkiem jest suchy smar, który można stosować do różnych powierzchni, a jego dodatkową zaletą jest ochrona przed pyłem i kurzem oraz odporność na działanie wysokich temperatur.

Taśmy klejące Technicqll to pewnego rodzaju zamiennik dla klejów

Stosowane przez domowych majsterkowiczów, mechaników i wszystkie osoby, które potrzebują coś „na szybko” przykleić. Taśmy można również zakupić w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb łączonych materiałów. W zależności od potrzeby Technicqll przygotował serię taśm naprawczych jednostronnych oraz dwustronnych:

 • Taśma aluminiowa (bandaż),
 • Taśma samochodowa dwustronnie klejąca,
 • Taśma naprawcza,
 • Taśma montażowa,
 • Taśma do dywanów dwustronna samoprzylepna,
 • Taśma tkaninowa dwustronnie klejąca.

Wyświetlanie 1–36 z 112 wyników