Kosmetyki zapobiegające parowaniu szyb ANTYPARA

Preparaty, które zabezpieczą szyby przed parowaniem. Przydadzą się zwłaszcza w deszczowe dni oraz zimą, ponieważ chronią przed osiadaniem wilgoci na powierzchniach szklanych. Sprawdź jak temu zapobiec!

Parujące szyby to popularny problem, z którym boryka się wielu kierowców. Może on mieć wiele przyczyn – od wilgoci, przez niesprawne nawiewy, aż po zapchany filtr kabinowy czy awarię radiatora lub nagrzewnicy. Z pomocą przychodzą dedykowane środki przeciw parowaniu szyb.  Parowanie szyb w samochodzie – przyczyny Czym może być spowodowane parowanie okien plastikowych od wewnątrz i zewnątrz lub parowanie reflektorów samochodowych? Pierwsza z przyczyn to nieprawidłowe działanie nawiewów. Gdy znajdujący się w aucie wentylator nie pobiera powietrza z zewnątrz, szyby zaczynają pokrywać się wilgotnym filmem. Parowanie szyb w aucie wynikać może także z trafiającej do jego wnętrza wilgoci, na przykład z zaśnieżonego obuwia. Wraz z ciepłym i zimnym powietrzem tworzy ona parę, która unosi się do góry i osadza na szybach samochodu. Z czym jeszcze mogą być związane parujące szyby w aucie? Kolejnym źródłem tego problemu jest zanieczyszczony filtr kabinowy, w którym gromadzi się wilgoć oraz powietrze z zewnątrz. Para na szybach w aucie pojawiać może się również na skutek awarii radiatora i nagrzewnicy. Sprawia to, że do jego wnętrza przedostaje się płyn chłodniczy, prowadząc do zawilgocenia. Sprawdzone sposoby na parowanie okien plastikowych od wewnątrz i zewnątrz Jak poradzić sobie z problemem, jakim są parujące szyby w aucie? Najprostszy sposób to uruchomienie klimatyzacji lub ogrzewania. Sprawią one, że para z łatwością zniknie z ich powierzchni w przeciągu kilku minut. Wystarczy skierować nawiew na przednią szybę samochodu. Dodatkowo, warto ograniczyć do minimum poziom wilgoci w aucie. W sezonie jesienno – zimowym, przed wejściem do pojazdu należy dokładnie otrzepać buty ze śniegu. Oprócz tego, dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w gumowe dywaniki pod nogi, które w przeciwieństwie do materiałowych nie pochłaniają wilgoci. Omawiany problem pomoże również wyeliminować regularne wietrzenie samochodu. Co jeszcze można zrobić, chcąc pozbyć się parujących szyb w aucie? Zaleca się wymianę filtra kabinowego co 1 – 2 lata oraz kontrolę kondycji uszczelek w drzwiach i bagażniku raz w roku.

To jednak nie wszystkie sposoby na parujące okna w samochodzie. Na sklepowych półkach dostępne są rozmaite preparaty z kategorii, jaką jest antypara do szyb. Jak sama nazwa wskazuje, ma on za zadanie ograniczać osadzanie się pary na szybach. Antypara jest niezwykle uniwersalna na tle pozostałej chemii do szyb. Płyn przeciwko parowaniu znajduje bowiem zastosowanie również w przypadku lusterek samochodowych i wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych. Środek przeciw parowaniu szyb w aucie znacząco poprawia widoczność, skutecznie zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Odgrywa to szczególnie istotną rolę w nocy czy w czasie deszczu. Jak działa płyn do szyb samochodowych przeciw parowaniu? Środek na parowanie szyb w samochodzie wykorzystuje innowacyjną technologię nanocząsteczek, tworząc na ich powierzchni warstwę ochronną, która zapobiega pojawianiu się pary wodnej. Preparat przeciw parowaniu szyb jest bardzo łatwy w użyciu. Środek przeciw parowaniu lustra wystarczy zaaplikować na uprzednio oczyszczoną szybę. Efekty działania produktu, jakim jest spray przeciw parowaniu szyb utrzymują się do kolejnego mycia. Przed zakupem wyrobu typu preparat przeciw parowaniu szyb, warto poznać opinie użytkowników na jego temat. Znacząco ułatwi to wybór odpowiedniego kosmetyku samochodowego.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5