TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 C2 Olej Silnikowy 5L

(1 opinia klienta)

182,05  brutto

Na stanie

SKU: TOTALINEO5 Kategorie: , Producent:

Opis

Total Quartz Ineo ECS 5W30 5L syntetyczny olej silnikowy zalecany przez Peugeot i Citroen

 

Olej do silników Benzyna i Diesel – spełnia wymagania nowej, bardzo wymagającej normy PSA B71 2290

 

Total Quartz INEO ECS 5W-30 to nowej generacji olej silnikowy typu „low SAP”. Olej silnikowy Total Ineo ECS 5W30 został opracowany przy ścisłej współpracy z Peugeot i Citroen. Total Quartz INEO ECS 5W-30 produkowany jest w najnowszej technologii pozwalającej nie tylko na zmniejszenie zużycia paliwa, ale na stosowanie w pojazdach wyposażonych w systemy oczyszczania spalin jak DPF (Diesel Particulate Filter).

 

Olej silnikowy Total Quartz INEO ECS 5W-30 zalecany do stosowania w najnowocześniejszych silnikach wysokoprężnych, również wyposażonych w filtry DPF, jak również w większości silników benzynowych. Może być także stosowany w silnikach starszej konstrukcji, produkowanych po roku 1999. Specjalnie opracowany tak, aby spełniał wymagania najsurowszych norm i specyfikacji. Olej silnikowy INEO ECS 5W30 do stosowania w jeździe sportowej, miejskiej i po autostradzie, w samochodach osobowych użytkowanych w nawet ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych.

 

Total Quartz INEO ECS 5W-30 jest jedynym olejem typu low SAP zalecanym przez PEUGEOT i CITROEN.

 

Spełnia wymagania nowej, bardzo wymagającej normy, opracowanej przez PSA dla olejów tego typu, która jest znacznie surowa niż norma ACEA C2. Total Quartz INEO ECS chroni filtr cząstek stałych przed zapychaniem, gwarantuje ciągłość pracy filtra. Zmniejszenie zużycia paliwa skutkuje również zmniejszeniem emisji CO2 przez samochód.

 

Charakterystyka oleju silnikowego Total Quartz INEO ECS 5W-30:

 

 • Dzięki obniżonej zawartości komponentów metalicznych w dodatkach olejowych, olej ten wydłuża żywotność filtra DPF nawet do 200 000km
 • Bardzo wysoki wskaźnik lepkości zapewniający smarowanie w wysokich temperaturach pracy.
 • Wyjątkowa stabilność cieplną i odporność na utlenianie, co w połączeniu z doskonałymi właściwościami myjąco-dyspergującymi ogranicza powstawanie laków, nagarów, osadów i szlamów, mogących zanieczyścić wewnętrzne powierzchnie silnika.
 • Pozwala na oszczędność paliwa od 3.5% do 6% w zależności od cyklu w porównaniu do referencyjnego oleju ACEA.
 • ECS – Emission Control System – Kontrola emisji zanieczyszczeń w spalinach. Dzięki obniżeniu zużycia paliwa obniża się również emisja CO2. Niższa zawartość popiołów usprawnia pracę DPF, a mniejsza zawartość fosforu poprawia skuteczność działania katalizatorów w silnikach benzynowych, natomiast specjalne dodatki zmniejszają ryzyko blokowania zaworu recyrkulacji spalin, dzięki czemu lepiej kontrolujemy emisję NOx.
 • Szczególnie niska lotność zmniejszającą zużycie oleju w silniku.

1 opinia dla TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W-30 C2 Olej Silnikowy 5L

 1. Avatar of Dominik Lewy

  Dominik Lewy

  Polubił się z moim sinikiem benzynowym. Jestem bardzo zadowolony.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *