Lakiery bezbarwne

Zabezpiecz swoją karoserię odpowiednim lakierem bezbarwnym. Czytaj dalej…

Lakiery bezbarwne – ochroń swoją karoserię Głównym zadaniem lakieru bezbarwnego jest stworzenie powłoki ochronnej, która pozwoli na niwelowanie skutków działania różnego rodzaju czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV lub wilgoć. Aby spełniać odpowiednio swoją funkcję, powinien zostać odpowiednio dobrany. Jaki lakier bezbarwny wybrać? Na rynku możemy znaleźć lakiery dostępne w trzech klasach. Są to lakiery klasy MS, HS i VHS. Oznaczają one odpowiednio medium solid, high solid oraz very high solid. Co to oznacza dla nas?

Lakiery MH zawierają w swoim składzie około 40% żywicy, HS około 50% żywicy, a VHS już 60% żywicy. Musimy brać pod uwagę, że im mniejsza ilość żywicy, a większa rozpuszczalników, tym lepszą i łatwiejszą w nałożeniu konsystencję posiada dany lakier. Jednak ilość żywicy wzmacnia właściwości izolacyjne i mechaniczne danej powłoki, co sprawia, że lepiej chroni ona nasze auto.

Mimo iż lakiery HS i VHS są nieco droższe, to należy pamiętać o tym, że lakier MS wymaga większej ilości warstw nałożonych na karoserię, aby otrzymać pożądany efekt. W tym wypadku koszt polakierowania pojazdu się wyrównuje, a dobór lakieru zależy tylko od naszych preferencji względem nakładania. Jaki lakier da najlepszy efekt? Pamiętajmy, że od odpowiednio nałożonej powłoki lakieru bezbarwnego będzie zależało to, jaki efekt wizualny osiągniemy w naszym pojeździe. Aby całość prezentowała się odpowiednio, powinniśmy zadbać również o to, aby lakier samochodowy miał odpowiednio dobrany kolor.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10