TECHNICQLL Odkamieniacz w tabletkach 4×14 g

5,34  brutto

  • bezpieczny w użyciu
  • skuteczny

Na stanie

SKU: TE044 Kategoria: Producent:

Opis

Preparat w tabletkach do usuwania kamienia kotłowego (odkamieniania) z urządzeń gospodarstwa domowego (czajniki, ekspresy, żelazka, nawilżacze, zmywarki, pralki itp.)

Ponadto odkamieniacz może być stosowany do czyszczenia urządzeń sanitarnych. Usuwanie kamienia kotłowego (odkamienianie) z urządzeń gospodarstwa domowego:

  • czajniki,
  • ekspresy,
  • żelazka,
  • nawilżacze,
  • zmywarki,
  • pralki

 

Uusuwa osady kamienia z urządzeń gospodarstwa domowego. Likwiduje plamy osadu kamienia z naczyń szklanych. Regularne usuwanie kamienia kotłowego zabezpiecza grzałki przed przegrzewaniem się.

 

Jak przebiega proces odkamieniania?

 

Czajniki:

Jedną porcję preparatu rozpuścić w 1/4 litra gorącej wody. Powierzchnia zakamieniona powinna być zanurzona w roztworze na okres 30-60 minut. W przypadku dużej ilości kamienia, czynność powtórzyć z nową porcją odkamieniacza. Należy pamiętać o bardzo dokładnym, kilkakrotnym wypłukaniu naczynia.

 

Pralki automatyczne:

Pustą pralkę (bez wsadu) ustawić na tryb prania w 60°C. Następnie rozpuścić 5-10 łyżek stołowych odkamieniacza w ok. 700 ml gorącej wody. Po uruchomieniu cyklu prania, gdy pralka rozpocznie pobieranie wody należy wlać sporządzony roztwór do szuflady na proszek do prania. Możliwe jest wsypanie bezpośrednio do bębna pralki 5-10 łyżek proszku odkamieniacza i następnie uruchomić cykl prania w temp. 60°C. Jeżeli pralka jest mocno zakamieniona czynność należy powtórzyć. Po skończonym cyklu prania pralka jest gotowa do użycia. W przypadku regularnego odkamieniania pralki oraz gdy nie ma dużych ilości kamienia kotłowego (miękka woda) proces czyszczenia można prowadzić w niższej temperaturze (30-45°C) i przy mniejszej ilości odkamieniacza (4-5 łyżek stołowych). W zależności od twardości wody pralkę odkamieniać co 1-3 miesięcy.

 

Zmywarki:

Odkamieniacz w proszku (1 łyżkę stołową) lub Odkamieniacz w tabletce umieścić w zmywarce w miejscu na tabletkę myjącą. Następnie uruchomić program ok. 40 minutowy. Po zakończeniu programu zmywarka jest gotowa do użytku.

 

Żelazka parowe:

Odłączyć żelazko od zasilania elektrycznego. 2 łyżeczki odkamieniacza (ok. 10 g) rozpuścić w szklance gorącej wody i wlać do zasobnika na wodę w żelazku. Pozostawić na okres ok. 1h i po tym czasie pozostawić żelazko w poziomym położeniu w misce i przełączyć je na cykl wytwarzania pary. Roztwór zacznie się wylewać przez otwory parowe w stopie oczyszczając je z osadów kamienia. Po skończonym cyklu odkamieniania żelazko wypłukać kilkakrotnie wodą a następnie napełnić czystą wodą , włączyć i przeprowadzić prasowanie z parą na starej tkaninie bawełnianej lub na ręczniku papierowym.

 

Ekspresy przelewowe:

2 łyżeczki odkamieniacza (ok. 10g) rozpuścić w szklance gorącej wody i wlać do zasobnika na wodę ekspresu. Dopełnić pojemnik wodą do max. poziomu i włączyć ekspres w cykl parzenia kawy. Wylać zużyty roztwór do kanalizacji i dokładnie wypłukać ekspres. Przed użyciem należy wykonać pusty cykl parzenia w celu wypłukania ewentualnych resztek odkamieniacza.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „TECHNICQLL Odkamieniacz w tabletkach 4×14 g”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *