Smary

Poznaj właściwości smarów motoryzacyjnych. Czytaj dalej...

Smary motoryzacyjne i przemysłowe – istotna rola uszczelniania

Poprawne działanie wszelkich podzespołów w naszym samochodzie możemy zapewnić dzięki stosowaniu smarów samochodowych. Są to środki, które przeznaczone są do regularnego używania do konserwacji wszelkich ruchomych elementów naszego pojazdu. Możemy smarować nimi przeguby, łożyska piast kół, sworzni, a także elementy zawieszenia, pomp oraz części układu kierowniczego.

Dlaczego preparaty do smarowania są takie istotne?

Ich podstawowym zadaniem jest obniżenie współczynnika tarcia, a także spowolnienie procesu ściernego. Dodatkowo, smary samochodowe posiadają właściwości antykorozyjne, a więc ich stosowanie zapobiega rdzewieniu elementów naszego pojazdu. Wydłuża to żywotność nie tylko podzespołów, ale również przyczynia się do mniejszej awaryjności tych elementów. Ponadto środki smarne do samochodu zapobiegają przedostawaniu się wilgoci, wody, pyłów i zanieczyszczeń do części auta.

Jak wybrać smar motoryzacyjny?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz smary motoryzacyjne, które są produkcji renomowanych firm. Dzięki temu możesz być pewny ich właściwości smarnych, co będzie przekładało się na skuteczność oraz właściwości zapewnione przez producenta. Posiadamy szeroki wybór produktów od producentów takich jak MA PROFESSIONAL, K2, TECMAXX, TECHNICQLL i wiele więcej.

Wyświetlanie 1–36 z 73 wyników