Smary do łańcuchów

W naszej internetowej hurtowni motoryzacyjnej znajdziesz markowe smary do łańcuchów rowerowych, motocyklowych oraz przemysłowych.

Oryginalne oleje do smarowania łańcuchów pilarek łańcuchowych znajdziesz w oddzielnej kategorii.

Mianem smaru określa się środek chemiczny o płynnej, półpłynnej lub stałej konsystencji, który ma na celu zredukować tarcie powstające pomiędzy elementami ścierających się ze sobą mechanizmów. Do czynienia możemy mieć z różnego rodzaju produktami tego typu. Jednym z nich będą smary do łańcucha rowerowego, które w swoim składzie zawierają między innymi olej bazowy – syntetyczny, mineralny lub roślinny. Znaleźć można tam także zagęstnik, taki jak krzemian glinu, mocznik aromatyczny lub mydło alkaliczne. Sprawiają one, że smar do rowerów przybiera postać gęstej pasty. Kolejny ze składników smaru to ulepszacze mające wpływ na ich unikalne właściwości. Może być to na przykład grafit, teflon czy miedź. Smary rowerowe do łańcuchów mają niezwykle wszechstronne właściwości. Gwarantują warstwę poślizgową pomiędzy stykającymi się ze sobą ogniwami łańcucha. Smar do łańcuchów wycisza pracujące elementy redukując piski, zmniejsza zbyt wysoką temperaturę, amortyzuje obciążenia oraz chroni przed rdzewieniem metalowych elementów. Regularne smarowanie łańcucha rowerowego to gwarancja prawidłowo funkcjonującego napędu.

Jak krok po kroku powinno wyglądać smarowanie łańcucha rowerowego?

W pierwszej kolejności należy go dokładnie umyć. Z pomocą przychodzą specjalne zmywacze i odtłuszczacze techniczne, które pozwolą zmyć smar i bród. Wyczyścić warto również kasety, zębatki i kółka przerzutki. Następnie przechodzimy do smarowania łańcucha rowerowego.

Jaki smar rowerowy wybrać?

Dobry smar do łańcucha rowerowego – czyli jaki? Dedykowany smar rowerowy będzie skuteczniejszy, niż smarowanie łańcucha rowerowego preparatem WD-40. Smar rowerowy do łańcucha występuje w dwóch wersjach: mokrej oraz suchej. Pierwszy z nich jest lepki oraz gęsty, a co za tym idzie – odporny na wodę oraz śnieg. Jeżeli chodzi natomiast o suchy smar rowerowy do łańcucha, posiada on rzadką konsystencję. Taki smar do łańcuchów rowerowych dociera do każdego, nawet najtrudniej dostępnego zakamarka ogniw łańcucha. Należy więc dopasować produkt do sposobu użytkowania jednośladu. Przykładowo, najlepszym rozwiązaniem na mokre, błotniste nawierzchnie będzie niebrudzący smar do łańcucha o gęstej konsystencji, który charakteryzuje się dobrą przyczepnością. Konserwacja łańcucha rowerowego może się odbywać z wykorzystaniem produktów różniących się od siebie sposobem aplikacji. Do wyboru mamy między innymi smar rowerowy w sprayu z aplikatorem, który doskonale nadaje się do użytku profesjonalnego. Odrębną kategorią produktów będzie olej do smarowania łańcucha rowerowego, odrdzewiacz do łańcucha rowerowego oraz smar do łańcuchów przemysłowych.

Nasz sklep internetowy oferuje różnego rodzaju produkty pozwalające na efektywne i wygodne smarowanie łańcucha. Zaopatrzyć można się tu w spray do łańcucha rowerowego renomowanych marek, takich jak Brunox, Atas, Kleen-Flo czy MA Professional.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4