Smary miedziane

Miedź zawarta w smarze miedziowym sprawdzi się w przypadku połączeń śrubowych, łączników rurowych, łożysk pracujących pod obciążeniem, świec zapłonowych, piast kół, tarcz hamulcowych, urządzeń portowych, styków baterii i akumulatorów oraz innych elementów motoryzacyjnych i przemysłowych.

Smar miedziany, najczęściej dostępny jako spray miedziowy jest preparatem powszechnie wykorzystywanym w motoryzacji. Do czego służy smar miedziany? Znajduje on zastosowanie między innymi w układzie hamulcowym, akumulatorze czy przy śrubach oraz piastach kół. Jakie są właściwości smaru miedzianego? Skutecznie chroni on wykonane z metalu elementy narażone na intensywne tarcie oraz ściskane podczas eksploatacji pojazdu. Smar miedziowy – charakterystyka i parametry Smar miedziany do śrub jest preparatem o stałej konsystencji. Jego głównym składnikiem jest olej roślinny, syntetyczny lub mineralny. Miesza się go z zagęstnikami, w konsekwencji czego uzyskuje się konsystencję gęstej pasty. Proces produkcji spray’u miedzianego do łożysk obejmuje również wzbogacenie go o ulepszacze, które odpowiadają za specyficzne jego właściwości. Mogą to być dodatki antykorozyjne, konserwujące czy zwiększające trwałość i przyczepność.

Smar miedziany do zamka posiada znakomite właściwości smarne oraz przewodnictwo elektryczne. Skutecznie chroni przed zapiekaniem, korozją i trzeszczeniem elementów wykonanych z metalu, a także przed zużyciem ściernym. Smar miedziany do kół jest odporny na skrajne temperatury i zapewnia stabilność termiczną. Tym co go wyróżnia jest także odporność na działanie czynników atmosferycznych i chemikaliów oraz wypłukiwanie przez wodę. Smar miedziany do rozrusznika charakteryzuje się również bardzo dużą wytrzymałością.  Smar miedziany zastosowanie/do czego służy?  Smar miedziany w sprayu lub areozolu to niezwykle uniwersalny produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Smar miedziany najczęściej wykorzystujemy do prowadnic, tłoczków czy zacisków hamulcowych. Smar miedziany ma za zadanie chronić układ hamulcowy przed korozją, działaniem wysokich temperatur oraz zapiekaniem śrub i piast odpowiadających za mocowanie stalowych i aluminiowych felg. Może być używany również do smarowania śrub nierdzewnych, gwintów świec żarowych i zapłonowych oraz sond lambda. Smar miedziowy sprawdza się także w śrubach jarzma. Smar miedziany znakomicie nadaje się również do zabezpieczania miejsc styku elementów metalowych i połączeń rurowych. Smar miedziowy jest używany także podczas wymiany klocków hamulcowych. Pomaga również pozbyć się problemu, jakim są piszczące hamulce. Smaru miedziowego można używać także do konserwacji roweru. Smar miedziowy – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najpopularniejsze pytania na temat smaru miedziowego.

Czy smar miedziany przewodzi prąd? Smar miedziany znakomicie radzi sobie z przewodzeniem prądu oraz ciepła, dlatego często wykorzystywany jest na klemy akumulatora samochodowego. Czym jest smar miedziany wysokotemperaturowy? Produkt ten skutecznie chroni metalowe części pracujące w wysokiej temperaturze, zapobiegając korozji oraz zapieczeniu i zablokowaniu połączeń. W jakiej temperaturze pracuje smar miedziany? Zależnie od producenta, lecz najczęściej może być wykorzystywany w szerokim zakresie temperatur od -30 do +1200 stopni Celsjusza. Smar miedziany a aluminium – może dojść do reakcji pomiędzy miedzią, aluminium lub stalą, wywołując korozję kontaktową między wymienionymi materiałami. Co wybrać: smar miedziany, grafitowy czy ceramiczny? Drugi z wymienionych produktów, poza olejem bazowym zawiera w składzie grafit, czyli minerał pełniący funkcję naturalnego, suchego smaru. Jeżeli chodzi natomiast o smar ceramiczny, jest on dedykowany miejscom narażonym na działanie wysokich temperatur oraz dużego oddziaływania sił. Jaka jest cena smaru miedzianego? Koszt tego produktu w naszym sklepie waha się od około 3 do około 30 złotych, w zależności od aplikatora i pojemności. Oferujemy smary miedziowe w sprayu, tubce oraz na pędzel w opakowaniach od 20 ml do 0,5 kg.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7