TECHNICQLL Klej do gąbki i styropianu 70 ml

9,34  brutto

  • elastyczny
  • bezbarwny
  • nie zawiera toluenu i cykloheksanu
  • nieagresywny chemicznie

Na stanie

SKU: TE938 Kategoria: Producent:

Opis

Uniwersalny klej bezbarwny, szybko sieciujący, na bazie alkoholu i dyspersji polioctanu winylu z dodatkami modyfikatorów

Przeznaczony przede wszystkim do łączenia materiałów delikatnych tj. gąbka, pianka PU i styropian, a także filc, korek, zamsz, skóra, tkaniny, tektura z większością materiałów budowlanych: tynk, płyty gipsowo-cementowe, cegła, drewno, tworzywa sztuczne, szkło, a nawet z różnego rodzaju metalami np. stal, aluminium.

  • do naprawy elementów elastycznych
  • tworzy niewidoczne spoiny
  • bezpieczny w użyciu
  • nie uszkadza pianki PU, polistyrenu

Kolor: bezbarwny
Czas otwartego schnięcia: 30 min.
Pełne utwardzenie: 24 h
Odporność na temp: -40°C do 60°C
Okres ważności : 36 miesięcy

 

Czym i jak skleić gąbkę lub styropian?

Powierzchnie klejone muszą być czyste, odtłuszczone i suche. Na łączone powierzchnie nanieść równomiernie film klejowy i pozostawić do częściowego odparowania rozpuszczalnika. Należy zwrócić uwagę, aby przy połączeniach większych powierzchni jeden z materiałów przepuszczał powietrze w celu odparowania rozpuszczalnika. Wyciśnięty z tuby klej można równomiernie rozprowadzić szpachelką lub kawałkiem tektury na całą łączoną powierzchnię. Innym sposobem klejenia jest połączenie materiałów zaraz po nałożeniu kleju na jedną z powierzchni i natychmiastowym oderwaniu, a dopiero po wstępnym przeschnięciu złączeniu na stałe. Czas od nałożenia kleju do sklejanie waha się od kilku do 30 minut, w zależności od grubości spoiny i temperatury otoczenia. Film klejowy powinien być suchy w dotyku, tak aby palce się nie brudziły-zapewni to natychmiastowe połączenie po ściśnięciu powierzchni bez możliwości przesunięcia lub odklejenia. Jeżeli występują duże siły zrywające, sklejone materiały należy unieruchomić na kilka godzin do pełnego związania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „TECHNICQLL Klej do gąbki i styropianu 70 ml”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *