PRESTONE Płyn do chłodnic – koncentrat 1L

25,76  brutto

Na stanie

SKU: ATASPRE1K Kategoria: Producent:

Opis

PRESTONE Płyn do chłodnic KONCENTRAT 1L

 

Koncentrat płynu do chłodnic Prestone został wyprodukowany w oparciu o innowacyjną koncepcję “All makes, all models”, dzięki której może być bez przeszkód stosowany do układów chłodzenia we wszystkich markach i modelach samochodów.

Koncentrat po rozcieńczeniu idealnie nadaje się na wymianę (z opakowania 4l uzyskujemy 8l gotowego płynu o temperaturze zamarzania -37°C) oraz jeżeli chcemy poprawić parametry aktualnie zalanego płynu i obniżyć temperaturę jego zamarzania (np. 6 l płynu do -20°C + 1 l koncentratu Prestone = 7 l płynu do -35°C).

 

Uwaga: Nie zdejmować korka wlewu płynu do chłodnic jeżeli silnik jest gorący. Sprawdzić dokładnie wszelkie zalecenia i uwagi dotyczące obsługi układu chłodzenia w instrukcji eksploatacji pojazdu. Prosimy nie przechowywać płynu do chłodnic w nieoznaczonym lub otwartym pojemniku.

 

 

Koncentrat Płynu do chłodnic Prestone wykorzystuje opatentowaną formułę Extended Life, która zapewnia pełną ochronę starszych, jak i nowoczesnych systemów chłodzenia (wyposażonych w chłodnice aluminiowe) przez 5 lat lub 250 000 km ciągłej eksploatacji. Produkt przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu nie ulega przeterminowaniu.

Opakowanie Płynu do chłodnic Prestone zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wygodę podczas użycia płynu. Osiągnięto to dzięki specjalnie wyprofilowanemu uchwytowi i systemowi odpowietrzania “E-Z Pour”, który zapobiega niekontrolowanemu wychlapywaniu płynu w trakcie nalewania.

Testy prasy motoryzacyjnej Koncentrat płynu do chłodnic Prestone zajął pierwsze miejsce i został wyróżniony tytułem “Motor Poleca” w teście koncentratów płynów chłodniczych przeprowadzonych przez tygodnik Motor.

Wymagania i standardy Nowa formuła koncentratu płynu do chłodnic Prestone jest zgodna, a nawet przewyższa standardy ASTM D3306, ASTM D4985. Została również przetestowana wg standardów OEM jak również innych standardów przemysłowych co do kompatybilności płynów do chłodnic z podzespołami układów chłodzenia. Koncentrat płynu do chłodnic Prestone jest w pełni zgodny z wymaganiami VW/Audi G11, G12, G12+.

 

 

SPOSÓB UŻYCIA:

  • Wylej zużyty płyn do chłodnic
  • Opróżnianie układu chłodzenia Opróżnij układ chłodzenia zgodnie z instrukcją eksploatacji pojazdu.
  • Przy wylewaniu zużytego płynu do chłodnic należy postępować zgodnie z przepisami ochrony środowiska i gospodarowaniu odpadami. Nie wylewać do kanalizacji lub do ziemi.
  • Wypłucz układ chłodzenia
  • Napełnij układ nowym płynem
  • Napełnianie układu chłodzenia koncentratem. Przeczytaj dokładnie instrukcję eksploatacji pojazdu w celu zapoznania się z pojemnością układu chłodzenia oraz sposobem jego obsługi. Napełnij układ chłodzenia Koncentratem Płynu Do Chłodnic Prestone i uzupełnij wodą tak, aby uzyskać wymagane stężenie.
  • W celu otrzymania płynu o stężeniu 50/50 (-37°C) należy wlać do pustego układu chłodzenia Koncentrat Płynu Do Chłodnic Prestone w ilości równej połowie objętości układu i uzupełnić wodą.
  • Nie przekraczać stężenia minimalnego 30% i maksymalnego 70%.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PRESTONE Płyn do chłodnic – koncentrat 1L”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *