Kosmetyki do polerowania stali, metalu i chromu

Jak odnowić elementy chromowane? Sprawdź!

Wypolerowane chromowane elementy karoserii to sprawdzony sposób na elegancki, luksusowy wygląd samochodu i motocykla. Błyszczący grill, klamki czy listwy skutecznie podniosą standard i przykują wzrok niejednego przechodnia. Jak o nie zadbać? Z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty, takie jak pasta do polerowania powierzchni metalowej lub chromowanej. W motoryzacyjnym sklepie internetowym Alti Group znajdziesz dedykowane środki do polerowania wszystkich typów metalu: preparat do czyszczenia stali nierdzewnej, mleczko do polerowania chromu, czy np. pasta do czyszczenia mosiądzu i metali kolorowych. Ciekawym produktem bez wątpienia jest pasta do usuwania przebarwień termicznych z metalu.

Polerowanie elementów chromowanych

Dlaczego regularne czyszczenie chromu jest tak ważne? Chromowane elementy na skutek negatywnego oddziaływania warunków atmosferycznych matowieją i pokrywają się nieestetycznym nalotem. Aby się go pozbyć, należy sięgnąć po dedykowane pasty do czyszczenia chromu. Jak krok po kroku powinno wyglądać polerowanie chromów? W pierwszej kolejności oczyszczamy mechanicznie polerowany element z zanieczyszczeń za pomocą szczotki lub pędzelka z twardym włosiem. Następnie sięgamy po płyn do czyszczenia chromu, nakładamy go na szmatkę i polerujemy kolistymi ruchami. Kolejny etap to wytarcie wybranego elementu ściereczką z mikrofibry, zebranie resztek produktu i wypolerowanie aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. W przypadku małych elementów, pasta do polerowania chromu i aluminium może być nakładana ręcznie. Na większych powierzchniach skuteczniejsze będzie polerowanie maszynowe.

Polerka do chromu powinna bazować na mieszance tlenków glinu oraz elektrokorundu, z dodatkiem roztworu wodno – tłuszczowego. Takie pasty polerskie do stali aplikuje się przy pomocy filcowych tarcz.

Polerowanie metalu krok po kroku

Polerowanie metali jest określane również mianem polerki i stanowi nieodłączny element jego obróbki. Nabierają one wówczas odpowiedniego kształtu i zmieniają właściwości fizyczne. Produkty, takie jak pasta do polerowania metalu to sprawdzony sposób na uzyskanie efektu tak zwanego lustra. Jak powinno wyglądać prawidłowe czyszczenie i polerowanie stali nierdzewnej? Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż jest ona twardym, trudnym w obróbce metalem. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, polerowanie elementów ze stali nierdzewnej należy podzielić na kilka etapów, używając do tego różnych produktów. Na rynku można znaleźć niejeden kompletny zestaw do polerowania stali nierdzewnej, który najczęściej zawiera pastę polerską do obróbki wstępnej o gradacji drobin ściernych na poziomie 600 – 800 (która usunie głębsze zarysowania) oraz pastę wykończeniową do pracy “właściwej” bazującą na tlenku glinu oraz elektrokorundzie z drobniejszą gradacją na poziomie 800 – 1200 (która nada oczekiwany połysk). Klienci często decydują się na pastę do czyszczenia stali nierdzewnej na bazie tlenku glinu.

Najlepsze pasty polerskie do metalu i stali nierdzewnej z naszej oferty

Szukając właściwej pasty polerskiej do metalu lub stali nierdzewnej warto nieco bliżej zapoznać się z asortymentem naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tu zarówno pojedyncze pasty do polerowania różnego typu powierzchni metalicznych oraz gotowe zestawy do polerowania metalu, chromu czy aluminium. Wymienione powyżej środki mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Wybierz właściwy produkt dedykowany dla zniszczonej powierzchni.

Jakie są godne polecenia polerki do metalu? Dużą popularnością wśród naszych klientów cieszy się pasta do polerowania powierzchni metalowych K2 ALUCHROM. Nasz asortyment obejmuje także środki do czyszczenia chromu typu pasta do chromu i aluminium SONAX. Środek do polerowania aluminium dokładnie, szybko i bezpiecznie usuwa smugi oraz rdzę, a także rozpuszcza zabrudzenia oraz resztki korozji. Preparat do czyszczenia chromu przywraca naturalny połysk i pokrywa powierzchnię warstwą ochronną. Pasta do mosiądzu jest bardzo łatwa w użyciu. Jak krok po kroku wygląda polerowanie mosiądzu z jej pomocą? Wystarczy wystarczy wstrząsnąć butelką, nałożyć produkt na gąbkę lub ściereczkę i przystąpić do polerowania. Jak wykonywać polerowanie stali nierdzewnej? Polerowanie nierdzewki najlepiej wykonywać z pomocą produktu, jakim jest środek do czyszczenia stali nierdzewnej MOTIP. Dlaczego warto wykonywać polerowanie stali z jego pomocą? Tworzy on cienką warstwę ochronną zapobiegającą przed przywieraniem brudu, gwarantuje ochronę antykorozyjną i intensyfikuje połysk. Aby nadać samochodowi lub motocyklowi estetycznego wyglądu, warto zaopatrzyć się również w preparat do czyszczenia metali kolorowych TECHNICQLL. Pasta do czyszczenia mosiądzu posiada skoncentrowaną formę i nie zawiera środków ściernych. Jaka jest najlepsza pasta do czyszczenia aluminium? Dosyć uniwersalnym produktem jest środek do czyszczenia chromu, aluminium i mosiądzu KF280.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14