Czym jest krwawa felga jak uzyskać efekt krwistej czerwieni

Brudne felgi. Taki stan rzeczy dosłownie spędza sen z powiek wielu kierowcom. Czy istnieje łatwy sposób, by pozbyć się trwałych zabrudzeń z klocków hamulcowych i zyskać nowe, nieco drapieżne oblicze własnego auta? Krwawa felga to jeden z takich efektów. Jego uzyskanie jest prostsze niż ci się wydaje!

Czy warto troszczyć się o felgi w swoim aucie? Zdecydowanie tak! To nie tylko bezpieczeństwo, przyczepność czy wygoda jazdy. To dla niejednego kierowcy sprawa czysto wizerunkowa! Jak zatem uzyskać efekt krwawiącej felgi i jak zrobić to dobrze? Zacznijmy od przyjrzenia się czerwonej feldze z bliska.

Co to jest krwawa felga i jak powstaje?

Rzecz bierze początek w prozaicznym procesie korzystania z auta. Głównym odpowiedzialnym jest tutaj hamowanie. To w jego wyniku powstaje osad z okładzin klocków hamulcowych. Dzieje się to tak naprawdę podczas tarcia o tarcze hamulcowe. Tak oto powstaje trudne do usunięcia zanieczyszczenie widoczne na samochodowych kołach. Nieciężko znaleźć skuteczny preparat do czyszczenia hamulców.

Jak więc pozbyć się zanieczyszczeń z felg samochodowych?

Problem narasta zwłaszcza, jeśli posiadamy alufelgi z mnóstwem zakamarków, w których łatwo gromadzi się brud. Wygląda ono dosyć nieestetycznie, toteż właściciele aut, często zachodzą w głowę, jak pozbyć się tego niemiłego dla oka brudu. Okazuje się, że coraz większą popularność wśród kierowców zyskuje efekt krwawej felgi. Dlaczego?

Efekt krwawiącej felgi – jak go osiągnąć?

Z jednej strony jest to sprawa gustu, swego rodzaju mody, a z drugiej – praktycznego podejścia. Okazuje się, że efekt krwawiącej felgi uzyskujemy dzięki pewnym chemicznym prawidłom. Otóż istnieje składnik chemiczny, który wchodzi w reakcję z osadem pochodzącym z klocków hamulcowych. To on odpowiada za efekt krwistości na feldze. Pył z wspomnianych klocków staje się w wyniku reakcji silnie czerwony.

A zatem mamy do czynienia z samoistną reakcją preparatu chemicznego z zanieczyszczeniami. Działanie tego środka czyszczącego polega na rozpuszczeniu pyłu z klocków hamulcowych. Efektem reakcji jest specyficzny krwisty kolor felgi, którzy jedni postrzegają jako silnie czerwony, inni – jako fioletowy.

Krwawa Felga K2 Roton Płyn do mycia deironizer test produktu
Krwawa Felga K2 Roton Płyn do mycia deironizer test produktu

Zanim wybierzesz odpowiedni środek do czyszczenia felg

Określenie ich rodzaju pozwoli nam wybrać najlepszy środek do mycia felg samochodowych. Wybór jest naprawdę spory. Może to również być tradycyjny płyn, żel lub ostatnio zyskująca na popularności aktywna piana do mycia felg w sprayu. Czy konsystencja ma tutaj duże znaczenie? W motoryzacyjnym świecie krążą opinie o większej skuteczności preparatów w formie żelu, choć oczywiście swoje racje będą mieli zwolennicy płynów czyszczących. Za jedną z wad tego typu płynów można uznać ich dosyć nieprzyjemny… zapach.

Dowiedz się, jakiego rodzaju felgi zamontowane są w Twoim aucie. A jest ich całkiem sporo. Dla przykładu wymieńmy chociażby:

  • chromowane,
  • anodyzowane,
  • stalowe,
  • lakierowane,
  • nielakierowane.

Uzyskiwanie efektu czerwonej felgi krok po kroku

Jeżeli dokonałeś wyboru między płynem i żelem, i nabyłeś wybrany preparat, możesz przystąpić do działania. Efekt czerwonej felgi uzyskasz w kilku bardzo prostych krokach:

  1. Na początek sprawdź, czy felga jest chłodna. Lepiej unikać schładzania zimną wodą rozgrzanych felg .
  2. Oceń stopień zabrudzeń. Jeśli wydaje się być duży, felgi przemyj wodą.
  3. Nanieś równomiernie preparat na całą powierzchnię felgi.
  4. Odczekaj około półtorej minuty. Po upływie tego czasu powinieneś uzyskać oczekiwany efekt krwawej felgi.
  5. Felgi spłucz wodą pod ciśnieniem.

Czerwona, krwawa felga czy może inne sposoby?

Wszystko zależy od priorytetów oraz wykorzystanych środków do czyszczenia felg. Dodajmy, że przy małych zabrudzeniach, efekt krwawiącej felgi może w ogóle nie wystąpić. Wtedy powinniśmy poszukać innego sposobu czyszczenia felg.

Wykonanie dobrego researchu wśród kosmetyków samochodowych pozwoli na bezpieczne otrzymanie efektu oszałamiająco pięknej, krwawiącej felgi. A więc, jeśli myślisz o połączeniu bezpieczeństwa i estetyki, możesz sięgnąć po takie preparaty jak TENZI Krwawa Felga czy RRCUSTOMS Wheel Gel.

Dodajmy, że w celu uzyskania krwawej felgi, praktycznie nie musimy opuszczać własnego garażu czy podwórza. Efekt jednak zrobi wrażenie raczej przy większych zabrudzeniach kół. Dlatego jeśli felgi w Twoim aucie nie mają jeszcze dużej warstwy osadu, rozważ wybór innych sposobów czyszczenia.

Jak konserwować i zabezpieczać felgi samochodowe?

To tak naprawdę temat rzeka. Niedługo pojawi się więc kompletny poradnik krok po kroku jak należy dbać o felgi samochodowe, aby wydłużyć ich trwałość? Bez wątpienia jednak czyste, niezabezpieczone odpowiednio felgi ubrudzą się ponownie. Zalecamy więc stosowanie wosku ochronnego do felg samochodowych.